Україна сподівається повернути конфісковані Латвією гроші Януковича – ГПУ

Україна сподівається повернути конфісковані Латвією «гроші Януковича», – ГПУ

Конфісковані у бюджет Латвії 50 мільйонів доларів, що належали оточенню екс-президента Януковича, можуть бути повернуті Україні відповідно до міжнародних конвенцій.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, повідомляє «Укрінформ»

«Україна має можливості згідно з міжнародними конвенціями повернути ці кошти. Уряди наших країн, вище керівництво може домовитись про їх повернення. Це питання може бути вирішене через рішення латвійського парламенту. Але я прошу бути дуже акуратними – може бути вирішено, а може і ні. Це їх добра воля» – наголосив Луценко, закликавши не робити «жодних сенсацій» з цього.

Генпрокурор підкреслив, що і Україна, і Латвія мають власні правові позиції, наразі тривають переговори.

Він нагадав, що Латвія не отримала відповіді на запитання щодо злочинного походження цих коштів, і тому, керуючись своїм законодавством, конфіскувала 50 мільйонів доларів у дохід національного бюджету.

Луценко також зауважив, що це рішення у Латвії не оскаржував ніхто, зокрема й представники офшорних компаній. «Ніхто його не оскаржував. Бо всі знають у Латвії, що в країні неможливі маніпуляції та спекуляції, які можуть зашкодити їх національним інтересам», – підкреслив генпрокурор.

 

«Вголос»


 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram