Україна може зайняти частку Росії на турецькому ринку олії

Україна може зайняти частку Росії на турецькому ринку олії

В разі відходу з турецького ринку російських компаній Україна цілком у змозі забезпечити Туреччину олією в повному обсязі.

Це випливає повідомляє компанія «Украгроконсалт».

«Завдяки отриманню дуже хорошого врожаю соняшнику в 2015/16 сезоні, Україна цілком у змозі забезпечити Туреччину олією в повному обсязі, без помітного скорочення постачань в інші країни, і повернути втрачені позиції на турецькому ринку», - йдеться в повідомленні.

Україна і Росія - головні постачальники соняшникової олії до Туреччини, причому останніми роками частка України на турецькому ринку знижувалася на користь Росії. Це сталося, по-перше, через нижчу ціну на російську олію (10-15 дол./тонну спред з українською), а по-друге - через переорієнтацію України на інші, більші ринки збуту - Індію і Китай.

Туреччина грає достатньо важливу роль на регіональному ринку соняшникової олії, входячи одночасно як до числа ключових імпортерів соняшникової олії, так і в число її експортерів. На рік Туреччина купує близько 600-800 тис. тонн соняшникової олії і приблизно стількох же соняшнику, виробляє рафіновану олію, яка частково споживається 75-мільйонним населенням країни, а частково йде на експорт у пляшці в сусідні країни.

Як писав «Вголос», на території Туреччини, недалеко від кордону з Сирією турецький винищувач F16S збив російський військовий літак. Туреччина заявила, що російський бомбардувальник вторгся в її повітряний простір і був збитий після 10 попереджень.

Після цього Росія скасувала безвізовий режим з Туреччиною та заявила про введення економічних санкцій

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm