У Польщі створили реєстри для контролю над працевлаштуванням іноземців

Польська система працевлаштування іноземців є фікцією – такий висновок випливає з останніх даних Верховної контрольної палати (NIK).

Про це повідомляє DziennikGazeta Prawna, передає Польське радіо.

«Польська адміністрація цілковито не радить собі з потоком заяв, що до неї надходять», – підсумовує видання.

Кількість віз, виданих українцям стрімко зростає: 2016 року їх видано 652 тис., а торік вже 845 тис. За 2014-2016 польські консульські установи видали загалом понад 3 млн віз, у тому числі 1,3 млн робочих, тоді як Чехія, Словаччина та Угорщина – лише 16 тис., що у понад 180 разів менше.

Ймовірно, така статистика є результатом введеної в 2012 році спрощеної системи працевлаштування, яка, відповідно до висновків Верховної контрольної палати, дозволяє проводити візові махінації. На прохання контролерів з цього відомства Прикордонна служба перевірила 48 юридичних суб’єктів, котрі зареєстрували заяви про намір доручення роботи іноземцям і звернулися по дозволи на працю для них. З тих іноземців, котрі на та основі цих документів перетнули польський кордон, 72% взагалі не були працевлаштовані легально.

За висновком Верховної контрольної палати, це свідчить про те, що заяви і дозволи на працю використовуються, аби іноземці отримали робочі візи до країни Шенґенської зони. Система, отже, неефективна, а її слабкості використовуються як працівниками зі Сходу, так і працедавцями з Польщі. Ситуація може змінитися завдяки створенню на початку цього року реєстрів справ, що стосуються заяв про намір доручення роботи іноземцям. Однак, на результати прийдеться ще почекати.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram