У Польщі створили реєстри для контролю над працевлаштуванням іноземців

Польська система працевлаштування іноземців є фікцією – такий висновок випливає з останніх даних Верховної контрольної палати (NIK).

Про це повідомляє DziennikGazeta Prawna, передає Польське радіо.

«Польська адміністрація цілковито не радить собі з потоком заяв, що до неї надходять», – підсумовує видання.

Кількість віз, виданих українцям стрімко зростає: 2016 року їх видано 652 тис., а торік вже 845 тис. За 2014-2016 польські консульські установи видали загалом понад 3 млн віз, у тому числі 1,3 млн робочих, тоді як Чехія, Словаччина та Угорщина – лише 16 тис., що у понад 180 разів менше.

Ймовірно, така статистика є результатом введеної в 2012 році спрощеної системи працевлаштування, яка, відповідно до висновків Верховної контрольної палати, дозволяє проводити візові махінації. На прохання контролерів з цього відомства Прикордонна служба перевірила 48 юридичних суб’єктів, котрі зареєстрували заяви про намір доручення роботи іноземцям і звернулися по дозволи на працю для них. З тих іноземців, котрі на та основі цих документів перетнули польський кордон, 72% взагалі не були працевлаштовані легально.

За висновком Верховної контрольної палати, це свідчить про те, що заяви і дозволи на працю використовуються, аби іноземці отримали робочі візи до країни Шенґенської зони. Система, отже, неефективна, а її слабкості використовуються як працівниками зі Сходу, так і працедавцями з Польщі. Ситуація може змінитися завдяки створенню на початку цього року реєстрів справ, що стосуються заяв про намір доручення роботи іноземцям. Однак, на результати прийдеться ще почекати.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm