У Львові відзначили 110-річницю жертовного чину Мирослава Січинського (ФОТО)

12.04.2018 14:00
Зображення 1 / 7 Використовуйте клавіші для перегляду
Сьогодні, 12 квітня, представники патріотичних організацій Львівщини поклали квіти до меморіальної дошки ім. Мирослава Січинського, що розміщена на будівлі Львівської ОДА, з нагоди 110-ої річниці його жертовного чину.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Ініціатором встановленої таблиці із написом: «Тут у колишньому будинку австро-угорського намісництва 12 квітня 1908 р. український патріот Мирослав Січинський скарав на смерть намісника Галичини шовініста А.Потоцького за кривавий терор проти українського народу та фальшування виборів є депутат Львівської обласної ради І демократичного скликання Олександр Ворона.

Він зазначив: «Ми нагадуємо як нашим громадянам, так і ворогам: хто зазіхне на свободу та незалежність України, - загине».

Історик Михайло Галущак додав: «Ця меморіальна дошка і сьогоднішнє вшанування – відповідь на питання, що буде з тими, хто прийде на українську землю і проводитиме свою шовіністичну політику. Наше вшанування – дзвінок не лише для східних, а й західних сусідів».  

На завершення урочистих заходів присутні заспівали гімн.

Зазначимо, 20-річного студента Мирослава Січинського за вчинений замах засудили до смертної кари через повішення. Згодом на прохання вдови намісника Христини Потоцької з роду Тишкевичів цісар замінив смертну кару на 20 років тюрми.


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram