МОЗ повідомило, унаслідок чого в українців розвиваються психічні розлади

За 2016 рік в Україні зареєстровано 694 928 людей з розладами психіки через вживання алкоголю та наркотичних речовин. Серед таких розладів: синдром залежності, амнестичний синдром, психотичний розлад та інші.

Про це свідчить відповідь Міністерства охорони здоров'я на запит «Громадського».

На другому місці — розлади, пов'язані з травмами мозку чи церебральною дисфункцією. До таких хвороб, зокрема, належать хвороба Альцгеймера, судинна деменція та інші. У 2016 році МОЗ зареєструвало 268 646 пацієнтів з цієї категорії.

Третє місце — група з розумовою відсталістю усіх ступенів. За 2016 рік було зареєстровано 227 392 хворих.

Четверта за кількістю зареєстрованих хворих в Україні група налічує 173 157 людей за 2016 рік. Це група шизофренії та шизоафективних розладів.

На п'ятому місці — невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади. Це, наприклад, депресії, тривожні розлади, фобії, обсесивно-компульсивні розлади та інші. У 2016 році був зареєстрований 126 221 пацієнт.

Значно менше хворих з афективними розладами, пов'язаними з віком чи порушенням розвитку дитини.

Зазначено також, що у статистиці враховані лише люди, які проходили стаціонарне, амбулаторне чи консультативне лікування у закладах МОЗ. Справжня кількість людей з тими чи іншими порушеннями психічного здоров'я може суттєво відрізнятися від офіційних даних.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram