Людина почала ламати схеми в охороні здоров’я Гройсман заступився за Супрун

«Людина почала ламати «схеми» в охороні здоров’я: Гройсман заступився за Супрун

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун почала вибудовувати нову систему прозорих закупівель ліків і відмовилася від будь-яких корупційних оборудок.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання у Верховній Раді, - пише Українська правда.

Депутат від «Опозиційного блоку» Ігор Шурма сказав, що голову МОЗ досі не призначено, а Супрун «платить податки в іншу країну».

Гройсман відповів: «Ми ведемо дискусію в парламенті з коаліцією щодо кандидатури міністра охорони здоров’я – я внесу цю кандидатуру (щойно буде домовлено – ред.)».

За його словами, лікарні й поліклініки в жахливому стані, бо раніше охорона здоров’я «нікого не цікавила».

«Цікавили дві речі – за що боролися всі режими: контроль над закупівлею ліків, щоб привласнити собі мільярди, і закупівля обладнання, щоб на тому вкрасти ще 30-40-50%», – сказав прем’єр.

«Прийшла першим заступником міністра звичайна людина з прізвищем Супрун, яка почала ламати ці схеми, почала вибудовувати нову систему прозорих закупівель ліків, яка відмовилася від будь-яких корупційних оборудок», – заявив Гройсман.

«Ми, як уряд, почали працювати над тим, щоб або залишити охорону здоров’я в тому стані, як вона є, або почати її змінювати. Ми вибрали інший варіант», – зазначив він.

Гройсман заявив: «Я знаю, що будуть критикувати. Мене все життя критикують, що б я не робив. Але в результаті моєї праці завжди є непоганий результат по відношенню до людей. Це найголовніше, що мене мотивує на працю... Я дуже би хотів, щоб коли я піду з посади прем’єр-міністра, щоб охорона здоров’я була якісно іншою».

«Вже сьогодні мільйон українців обрали за контрактом свого власного лікаря, якому ми заплатимо вдвічі більше, ніж він отримував досі», – заявив Гройсман.  

Але він зауважив: «А кому належать поліклініки і лікарні? Хто несе відповідальність за відділення у лікарнях і стан операційних?».

«Власником поліклінік і лікарень є місцеві органи влади – районні, обласні, третьої ланки, яким ми передали трохи менше 200 мільярдів гривень на місцеві бюджети  Що їм сьогодні заважає зробити нормальну палату, лікарню чи операційну? Нічого!», – заявив прем’єр.

«Я сконцентруюся на тому, щоб зарплата лікарів зростала. Це наш борг, який ми маємо їм повернути», – запевнив Гройсман.

«І не треба на плечі Супрун перекладати 20 років безвідповідальності і хаосу в охороні здоров’я», – закликав очільник уряду.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram