Громада Підкаменя вимагає передати монастир ченцям-студитам

Громада селища Підкамінь Бродівського району вимагатиме передати будівлю стародавнього Підкамінського монастиря ченцям-студитам, які вже 21 рік відбудовують святиню.

Таку позицію висловили учасники громадських слухань, що відбулися 16 березня 2018 року з ініціативи селищного голови Богдана Бутинського. На слуханнях, зокрема йшлося про проект так званого транскордонного маршруту, який стосується і Підкаменя, повідомляє прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олег Панькевич, який взяв участь у слуханнях, у своєму виступі зазначив, що місцева громада має право контролювати проекти, які реалізовують на її території, та стежити за використанням коштів.

«Якщо говорити про проект транскордонного маршруту, дивує вибір партнерів для його реалізації: це дві римо-католицькі парафії, асоціація «Єврорегіон-Карпати» та Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. А чому не залучили спільноту студитів Української Греко-Католицької Церкви, які вже 21 рік відбудовують святиню та відроджують монастир? Адже в проекті передбачено серед інших об’єктів відновлення монастирської вежі та розміщення на його території так званого «центру паломництва».  Дуже важливо, аби цей проект був справді паломницьким, культурницьким та релігійним, а не став ґрунтом для польських спекуляцій, як це вже відбувається в Гуті Пеняцькій. Громада має знати, які саме культурні заходи плануються з популяризації пам’яток історико-культурної спадщини та, зрештою, куди і з якою ефективністю буде витрачено кошти. Адже йдеться про ґрант на суму понад 1,8 мільйона євро», – зазначив Олег Панькевич.  

Депутат зазначив, що передача будівлі Підкамінського монастиря монахам-студитам абсолютно виправдана, і що він ініціюватиме звернення Львівської облради з цього приводу до Міністерства культури.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram