Фронт оборони Мови назрів

Фронт оборони Мови назрів!

Заслужений вчитель України, засновник групи аналітиків "Галицький аналітичний центр"
 Ми неодноразово писали про жалюгідний стан української мови в . . . Україні. Мрії багатьох поколінь українців полягали в тому, щоб поряд з боротьбою за незалежну Україну, боротися і за відродження нашої рідної мови. На жаль, за чверть століття незалежності України поступ у відродженні української мови є дуже скромним і незначним. Професор Ольга Федик писала: «Якщо втратимо материнське Слово, опинимось на роздоріжжі, житимемо з відчуттям духовної невагомості… Знецінення мови як сакрального явища змінює саму вартість життя» . . . І далі. «Чужа мова опосередковує контакт нації з Богом, руйнує внутрішньо еволюцію народу до пізнання Святої істини». «Лише високий мовний професіоналізм удосконалює телекомунікацію», «Хто працює на терені українського Слова, той мусить глибоко усвідомлювати  відповідальність за його життя в майбутньому». Правдиві слова, але, на жаль, в Україні продовжується занепад Отчої мови і як повідомила Львівська газета «Експрес» (від 23.11.2015 р.), в результати моніторингу 10 найбільших каналів, що провів громадський рух «Відсіч», приголомшили: з українських екранів зникає державна мова. Якщо на початку літа її частка на ТБ становила близько 28 %, то восени уже 23 %. Експерти б’ють на сполох.

Отже, давно назрів ще один фронт – фронт негайного захисту державної мови. В умовах війни з Росією посилився державно-релігійно-мовний тероризм і мовна асиміляція продовжує духовний геноцид, який триває в Україні від ХVII ст.

Русифікація телеефіру дійсно справляє гнітюче враження і є прямою підтримкою ідеї  путінсько-гундяєвського «русскава міра». Український медіа простір – ніякий.

Дивує позиція головного гуру від культури, який сидить на двох кріслах, забувши про своє найвідповідальніше завдання – зберегти Рідну мову. Численні комісії для захисту національного телеефіру є неефективними. Мовні інформаційні диверсії нахраписто покривають телепростір України і бомбування нестійкого в національному і політичному відношенні жителя нашої держави продовжується.

Згадаймо, як в часі телепередачі «Танцюють всі» її судді і, перш за все, такий собі суб’єкт Яма грубо принижували національну гідність білоруської студентки, що розмовляла рідною мовою. Інтернет з цього приводу зашкалювало, але очевидно шеф від культури п.Кириленко не знає що твориться на телеекранах бо Яма і надалі працює, спілкуючись російською. І так чи не на кожному телеканалі.

За винятком газети «День» чомусь наші солідні паперові мас медіа не піднімають на своїх шпальтах проблеми захисту рідної і заодно державної мови! І влада скромно опускає очі! При такому ставленні до рідного слова -  українська мова стане мовою ізгоїв, а малоросійство і меншовартістність доповнять параноїдальну мету Путіна – знищити українців.

Газетні кіоски, книжкові крамниці, книжкові ринки – завантажені дешевою російськомовною продукцією і державного захисту українського телеефіру, української преси і української книги – не відчутно, хоч заяв чимало, що засвідчує про слабкість нашої політичної еліти. Згадаймо вибори. Майже всі претенденти на депутатські та крісла мерів спілкувалися російською мовою або диким суржиком. Протести незначної частини українського суспільства проти повальної і повзучої русифікації залишаються «голосом волаючого у пустелі».

Імперський реваншизм Росії не повинен здобути наш мовний національний простір і ліквідувати наш національно-духовних світ. Проти загарбницького вторгнення Москви на нашу територію стіною стали наші Захисники на сході України.

Має бути створений і стійкий (а не на папері) національний мовний фронт при умові розвою  мов інших народів, що проживають на території України. Мовна «п’ята колона» має бути зупинена!

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram